';
הקשר שבין אתרי הסקי לבין מקרי הידבקות בארץ

הקשר שבין אתרי הסקי לבין מקרי הידבקות בארץ

פורסם ב 20 במאי 2020

בשלהי חורף 2020 נגיף הקורונה התפרץ לישראל ובתוך חודש וחצי הגיע ללמעלה מ16,000 בני אדם מאומתים, ההשערה שהוא היה במספרים כפולים מאלו המאומתים ושכן בגופם של רבים שאפילו לא היו מודעים לכך, אבל מה הקשר בין כל זה ולאתרי הסקי המפורסמים בחו"ל?

בכתבה זו נסביר את הקשר של מקרי ההדבקות בארץ לבין אתרי הסקי, מה ניתן לעשות בחורף הבא במידה והקורונה תישאר כאן עד אז ואתרי הסקי אכן יפתחו.

תחלואה כתוצאה מביקור באתרי סקי

בתחילת חורף שנת 2020 היה נדמה לכולם כי נגיף הקורונה הוא בעיה סינית שתישאר שם וגם אם תגלוש החוצה תהיה תחת בקרה, המספרים גם של התחלואה לעומת מקרי המוות בהתחלה היו נראים זניחים ואף אחד לא ייחס יותר מידי חשיבות לעניין.

אתרי הסקי המפורסמים באיטליה וצרפת פתחו את שעריהם למאות אלפי התיירים שפוקדים אותם בכל שנה בכדי לגלוש וליהנות מחוויה ייחודית מבלי לדעת שרוצח שקט מסתובב בין התיירים, הלו זוהי הקורונה שכבר הספיקה להסתנן לשתי המדינות האלו.

בין כל מאות אלפי התיירים מרחבי העולם היו גם מספר לא מבוטל של גולשים מישראל ששהו במלונות ובאתרים שהקורונה החלה להסתובב בהם בלי כל ידיעה של בעלי המקום, של הגולשים ושל הרשויות המקומיות, אותם אנשים נדבקו גם הם והספיקו לשוב לארץ עוד בטרם איטליה וצרפת היו על הכוונת של משרד הבריאות וחובת הבידוד לא חלה עליהם.

אותם נדבקים ששבו מאתרי הסקי חזרו לארץ לעסקים כרגיל ותהליך ההדבקה החל בשיא הכוח, איטליה וצרפת אי שם בחודשי מרץ הובילו את הגרף המפוקפק של מקרי המוות, בתי החולים שלהם קרסו ואתרי הסקי נסגרו אבל זה כבר היה מאוחר מידי.

עוד אתרים שיעניינו אותך:

בפנטן – לשמור על עור תינוקך – משחה למניעה ולטיפול בתפרחת חיתולים

יעדי חופשה ב:חופשת סקי באירופה