';
הצפי העגום של אתרי הסקי לחורף 2021

הצפי העגום של אתרי הסקי לחורף 2021

פורסם ב 20 במאי 2020

חורף 2020 בישר רעות לתיירות הסקי באירופה ובעולם בכלל, התפרצות נגיף הקורונה ברחבי העולם גרמה לסגירתם של אתרי הסקי, המלונות וכל שאר העסקים הנשענים על תיירים המגיעים לגלוש וליהנות מסקי.

חורף זה גרם לענף הסקי ברחבי העולם הפסדים כלכליים עצומים, עסקים רבים נסגרו בעקבות כך וספק אם יצליחו להיפתח שוב אבל למרות הכל רוב העסקים ואתרי הסקי שרדו את התקופה הקשה וכבר מסתכלים קדימה אל עבר חורף 2021, אבל מה צופן העתיד בחורף זה והאם יהיה שונה שכן נכון לעכשיו חיסון לקורונה אין עוד ואם המצב ימשיך אותו הדבר כנראה שלא יהיה כל כך קל בחורף הבא.

התחזית הפסימית לעומת האופטימית

התחזית הפסימית – אז כמו שזה נראה עכשיו נגיף הקורונה כאן וכנראה יהיה כאן גם בחורף 2021, נכון שהרב נסתר על הגלוי בכל הנוגע לנגיף זה כיוון ואין עוד מספיק מחקרים ומידע עליו בעקבות היותו נגיף חדש שזה רק עתה התפרץ בעולם אבל ההשערות של המדענים על בסיס התנהגות נגיפים באופן כללי הן שנגיף הקורונה יהיה כאן גם בחורף הקרוב ואף יכה אותנו בגל שני שסביר להניח יהיה חזק יותר מהגל הראשון, מה שאומר מבחינת אתרי הסקי שחורף 2021 יהיה שומם אפילו יותר מחורף 2020.

התחזית האופטימית/ פסימית – אם מסתכלים לטווח ארוך האופטימיות של 99% מכלל המדענים היא שהאנושות תביס את הנגיף, החיסון ימצא יחד עם תרופות להקלת המצב ואנחנו נחזור לשגרה, אך כל עוד אנו מדברים על החורף הבא… האופטימיות מצטמצמת באופן ניקר והופכת לאופטימיות פסימית, מה זה אומר? זה אומר שכנראה ימצא חיסון לנגיף אבל לא יישאר מספיק זמן גם לייצר אותו לכלל העולם והחורף שיבוא עלינו ב2021 יביא איתו בכל מקרה גל שני של הנגיף, מה שאומר מבחינת אתרי הסקי סגר נוסף וחורף נוסף ללא כיסוי ההוצאות.

סיבה נוספת לאופטימיות זהירה היא שמעדנים גילו אדם לו נגיף קורונה שעבר מוטציה הגורמת להחלשות התופעות, אותם סימנים נחזו בנגיף הסארס שהוא בעצם קרוב משפחתו של הקוביד 19 קורונה והביאו להיכחדותו המלאה לאחר כחמישה חודשים. בתרחיש זה אנו צפויים לחזות בהיעלמות הנגיף אי שם בחודש אוקטובר, אך זוהי השערה שנחשבת אפילו ירייה באפלה… בינתיים המוטציה הזו התגלתה רק אצל אדם אחד וגם זה לא מבטיח שהנגיף ילך באותה הדרך בדיוק שהלך קרוב משפחתו הסארס לפני כמה שנים.

מרחבי הרשת:
יורם קראוס – מכיסא המנכ"ל אל פסגת ההר המסוכן באירופה ובחזרה

יעדי חופשה ב:חופשת סקי באירופה