';

הכל על סקי

פורסם ב 15 בספטמבר 2014

סקי הוא ענף ספורטיבי שמלהיב את כולם, אך רבים בוודאי שואלים את עצמם מהי המשמעות שמאחורי המילה הזאת, שנראה שכמובן מקורה בשפה האנגלית. ובכן, סקי בכלל הינה מילה בשפה הנורבגית שמשמעות הינה קרש. בפועל כיום, זהו אחד מענפי הספורט הלא תחרותיים, שמושך אליו מידי שנה מיליוני אנשים מכל העולם בתקופת החורף ועד האביב.

אם נחזור אל ההיסטוריה הרחוקה, עוד מימי האדם הקדמון, יש עדויות לכך, שבגלל שהיה צורך לנוע בשלג, נעשה שימוש במגלשי שלג, כך גם לציד וכן גם למסעות ארוכים ממקום למקום בתנאים קשים שאליהם האדם כלל לא היה מורגל. במשך השנים, ככל הנראה אי שם במאה ה-19 הסקי הפך להיות ענף ספורטיבי, שמקורו על פי רוב הטענות הינו בנורבגיה.

כיום הסקי הינו כבר ענף אולימפי לכל דבר ועניין וניתן לראות בו גם כחלק מתרבות מסוימת או תחביב מסוים של אנשים שהפכו אותו למנהגי קבוע. ככל שעבר הזמן והסקי הפך להיות יותר ויותר פופולארי, כך גם הציוד שבו עושים גולשי הסקי הפך להיות מקצועי יותר, נוח יותר וכן ככזה שמאפשר גלישה בטוחה יותר.

כמובן, שפרט למגלשיים, כל מי שעושה סקי ולא משנה באיזה דרגת קושי, משתמש גם במוטות אחיזה שמטרתן לשפר את האיזון והתאוצה במהלך הגלישה, גם במגפיים מיוחדות שמתחברות שאליהם מחברים את המגלשיים וכן גם בחליפות סקי מיוחדות שמבודדות מקור וכן גם מרטיבות.