';
קרלובי וארי

קרלובי וארי: ספא במקום סקי

פורסם ב 29 באפריל 2018

הרבה אנשים החושבים על חופשה לקראת עונת החופשים והחגים מעדיפים ללכת על בטוח ולטייל במקומות ידועים כגון תאילנד, יוון, ארצות הברית וכדומה. אם בא לכם לעשות חופשה ולצאת קצת מהקופסה אתם חייבים להכיר את קרלובי וארי. עיר צ'כית המציעה שלל אפשרויות מעניינות למשפחות, ילדים, מבוגרים, צעירים ובאופן כללי לכלל האוכלוסייה. במאמר זה נכיר לכם מקרוב את קרלובי וארי שבצ'כיה.

מערבית לפארג המוכרת נמצאת עיירה צ'כית בשם קרלובי וארי. עיירה קטנה, נעימה מאד ומעניינת במיוחד. העיר ידועה בעיקר בזכות האטרקציה המוכרת ביותר, המעיינות החמים.  המקומיים מיחסים למעינות החמים ותכונות רפואיות וסגולה. מלבד המעיינות החמים יש עוד מגוון פעילויות מעניינות ובעיקר מרגיעות. להלן מספר אטרקציות שחייבים להכיר בקרלובי וארי:

 1. מזג אוויר:
  אמנם לא מדובר באטרקציה ממשית אבל מזג האוויר בעיר נחשב לאחד ממזגי האוויר הנוחים ביותר. מזג האוויר הנוח מאפשר נופש בקרלובי וארי בצורה נעימה במיוחד. מזג האוויר הנעים מאפשר טיולים רגליים, מנוחה בשמש החמימה, צפייה בשקיעה (או בזריחה), אכילת צהרים באווירה נעימה ועוד.
 2. ספא, ספא ועוד ספא:
  העיר קרלובי וארי היא עיר ספא לכל דבר ועניין. לפי אופיה ניתן להבין מה הדבר העיקרי שניתן לעשות בה. בעיר ניתן למצוא מספר רב של בית מרחצאות, גייזרים חמים ובאופן כללי מוקדי תיירות רבים הקשורים במים חמים הנובעים מבטן האדמה, מתחמי מרפא טבעיים, אזורי רגיעה ועוד. מאחר והעיר קרלובי וארי זכתה לפופולריות רבה בקרב אוהבי הספא והאמבט החם, הרשיות המקומיות החליטו ששימוש במים חמים באזורי הספא והמרפא יהיו בתשלום, זאת למרות שבאזורים רבים בעיר יש ברזים לרווחת הציבור. בברזים אלו זורמים מים חמים בטמפרטורות שונות ללא תשלום.
 3. פארקים, בניינים ומורדניות לכל דבר ועניין:
  מלבד מים חמים ואזורי מרחץ העיר נחשבת לעיר מודרנית מאד ומלאה בבניינים גבוהים, פארקים ירוקים ושבילי הליכה מעניינים. העיר כוללת כמה מבנים מודרנים ורחובות מרשימים הכוללים כניסיות, רחובות צבעוניים, פסלים ומוזיאונים. בניהם ניתן למצוא את כנסיית פראווסלבני קוסטל סוואטהו פטרה אה פאבלה ואת רחוב סטארה לאווקה המהווים מוקד תיירותי לכל דבר ועניין. בנוסף, בעיר קיימים מספר פארקים, רובם מסודרים מאוד ונוחים לטיולים, וכוללים בריכות וצמחים פרחוניים.
 4. מוזיאונים וקניות:
  קרלובי וארי מלאה במוקדי אומנות רבים הנפרסים במקומות שונים בעיר. מוקד האומנות החשוב ביותר הוא מוזיאון הזכוכית מוסר. מוזיאון זה המציג את אומנות הזכוכית המיוחדת המאפיינת את העיר. לאור שינויים והתפתחות מהירה של העיר, החלה לצוץ תרבות קניות בעיר וכן קמו מרכזי קניות רבים. מלבד החנויות הפרוסות בעיר באזורים שונים, בעיר יש 2 מרכזי קניות מרכזיים – מרכז הקניות שופינג סנטר קרלובי וארי ומרכז הקניות ווארידה. העיר מלאה באטרקציות תיירותיות קטנות ונחמדות כמו סיור בכרכרה רתומה לסוסים, סיורים מודרכים בסאגוואי ועוד.

לסיכום:
אם בא לכם לצאת לחופשה במקום קצת אחר, יעד שלא כולם מכירים ושלא כולם נוסעים אליו, אזי קרלובי וארי היא העיר המושלמת עבורכם. בין אם אתם מטיילים עם משפחה או מטיילים באופן עצמאי, קרלובי וארי היא עיר שניתן להתנתק בה וקצת לשכוח מהלחצים בשגרה.

יעדי חופשה ב:חופשת סקי באירופה, כללי