';
מיתוסים נפוצים על קייטסרפינג

מיתוסים נפוצים על קייטסרפינג

פורסם ב 21 במאי 2018

אם אתם מחפשים תמיד חופים מעניינים, עם עדיפות לאירופה, כדי לגלוש עם הגלים הכי טובים, הציפיות שלכם אינן גבוהות מדי.

כל מה שאתם צריכים זה ציוד טוב של קייטסרפינג, רוח טובה, אוכל טוב, אנשים נחמדים, חופשה נעימה ופעילויות מהנות בין הגלים ובעזרת הרוח. מומחי גלישת גלים מסייעים לכם למצוא את כל זה, בתנאי שתיפטרו מהטיפים הנפוצים ששמעתם על הספורט המדהים הזה.

הספורט הזה מתאים רק לאנשים חזקים

קודם כל, תנו לנו לספר לכם שגם אם אתם שוקלים הרבה, והייתם רק פעם אחת בחדר הכושר, ולמרות ששרירי הזרועות שלכם כמעט אינם מורגשים, אתם עדיין יכולים ליהנות מקייטסרפינג במשך שעות.

מצד שני, אם אינכם חזקים מספיק, הידיים והרגליים שלכם יתעייפו מהר, והרתמה תפעיל לחץ על הידיים שלכם.

"אני שמן מדי / גבוה מדי / נמוך מדי/ זקן מדי/ צעיר מדי"

עפיפוני קייטסרפינג זמינים בגדלים רבים. אם אתם גולשים נמוכים, ניתן להתאים לכם עפיפון קטן יותר בהשוואה לעפיפון שיתאים לגולש בגובה ממוצע. חנות למוצרי גלישה דורשת משקל של לפחות שמונים קילוגרם על מנת להתאים לספורט זה.

אם הבן או הבת שלכם רוצים להיכנס לתחום הגלישה, אך אינם נמצאים בדרישות המשקל או שאתם מרגישים שהם צעירים מדי, התחילו עם אימון קייטסרפינג על מנת להשיג את ההתמחות הדרושה בתחום.

קייטסרפינג הוא ספורט מסוכן מאוד

לא אם אתם נוקטים באמצעי הזהירות הדרושים, ואז קייטסרפינג הוא ספורט בטוח יחסית. אנחנו אומרים יחסית, כי בכל דבר בחיים יש סיכון, אפילו בנהיגה במכונית שלכם לסופר מרקט. יחד עם זאת, אם אתם לא יודעים מה אתם עושים, המצב עלול להשתבש, להשתבש מאוד. הפיקו לקחים!

במקרה של ספק, אל תצאו לים. אם אינכם בטוחים בעצמכם, לעולם אל תגלשו בעצמכם, בימים סוערים או בזמנים אחרים כאשר הרוח אינה יציבה ואמינה. הקפידו להיות מוכנים תמיד לשחרר את העפיפון, ושוב, השתפרו עם הניסיון.

"אני לא צריך להפיק לקחים"

רק בגלל שאתם גולשים מנוסים, אין פירוש הדבר שאתם גולשים טובים. אתם צריכים ללמוד איך להטיס את העפיפון, היות ושמונים אחוזים מהקייטסרפינג הם מיומנויות שליטה בעפיפון, ועשרים אחוזים מיומנויות גלישה.

חשוב להתאמן על העפיפון ולהשקיע זמן בתרגול ההטסה שלו, ואז להפיק את הלקחים. אם עדיין לא סיגלתם מומחיות, אל תבצעו תרגילים מסובכים על הגלשן עד שתהיה לכם שליטה מלאה על הספורט הזה.

"אז אפיק לקחים ואהיה גולש מצטיין עד סוף היום"

הלוואי! אבל זה בהחלט הכיוון. ככל שאתם מתאמנים יותר על הפעלת הציוד, כך אתם משתפרים. לפני שלוש שנים היה צורך במספר שבועות ללמוד מה שהיום ניתן ללמוד בתוך מספר ימים. יחד עם זאת, אל תצפו להיות גולשים מעולים בפעם הראשונה שלכם (או השנייה, לצורך העניין).

ההתמחות לוקחת זמן ויש שיטות לשפר את התרגול שלכם. לדוגמא, השקיעו הרבה, הרבה (ואנחנו מדגישים: הרבה) זמן גלישה עם מאמן. השקעת הזמן הדרוש לקייטסרפינג, ותרגול יומי, הוא שהופך אתכם למומחים.

 

 

יעדי חופשה ב:כללי