';
קרלובי וארי

יוצאים לחופשת סקי? כל הדרכים להתקשר מחו"ל לארץ

פורסם ב 24 במאי 2018

מהפכת הסלולר עשתה גם שינוי משמעותי בכל הקשור לשיחות מחו"ל לארץ. ניתן למצוא מגוון מוצרים ומסלולים זולים ומשתלמים. אז איך אתם עושים את השיחות שלכם מחו"ל לארץ?

כאשר מטיילים בחו"ל, בין אם מדובר בטיול קצר או טיול ארוך, חייבים לבוא מוכנים עם כסף מזומן או אשראי, מאחר וטיול הוא הוצאה כספית לא קטנה. נושא התקשורת מחו"ל לארץ יכול להיות יקר וכרוך בהוצאות גבוהות. בעבר נושא התקשורת מחו"ל לארץ היה אחיד, האפשרויות היו מוגבלות, כל אדם שרצה להתקשר מחו"ל לארץ ידע שזה היה כרוך בעלות גבוה. היום הדבר שונה וניתן לראות שלל אפשרויות לתקשורת מחו"ל לארץ. היום יש יותר ספקים, יותר חבילות, יותר מסלולים ואפליקציות שונות היכולות לסייע בתהליך התקשורת.

איך אתם מתקשרים מחו"ל לארץ? כרטיס חיוג? סים מקומי? סים ישראלי? אולי שיחות דרך אפליקציה כזו או אחרת? בשונה מבעבר, היום פעולה זו נחשבת פשוטה.

ממי ניתן לקבל שירות של תקשורת מחו"ל לארץ?

בישראל יש הרבה ספקים הנותנים שירות של תקשורת מחו"ל. בהרבה מקרים לספקים השונים יותר משתלם למכור חבילות תקשורת מחו"ל מאחר וזו חבילה רווחית מאד עבור הספק. בין חברות התקשורת השונות יש את כל החברות המוכרות כאשר הבולטת מבניהם היא חברת פרטנר המוכרת מוצר שנקרא פרטנר חו"ל.  בנוסף לזו קיימים ספקים מוכרים אחרים כגון סלקום, פלאפון, רמי לוי, גולן ועוד.

מהם הדרכים להתקשר מחו"ל לארץ?

כאמור ישנם מגוון דרכים לבצע את ההתקשרות מחו"ל לארץ. החלטנו לפרט על 2 דרכים פופולריות ומוכרות מאד:

  1. להתקשר דרך הסלולר – במסגרת שירות זה, מקבל השירות פונה לאחת מחברות התקשורת ורוכש מהם חבילה מובנית. חבילה זו מוגבלת בכמות השיחות, בכמות ההודעות ובכמות הגלישה באינטרנט. ככל שהלקוח ישתמש יותר בחבילה כך היא תגמר מהר יותר.
    בהרבה מקרים, הלקוח רוכש חבילה שאינה מתאימה לו ואז הוא צריך להגדיל את החבילה או לרכוש חבילה נוספת. על מנת להימנע ממצב זה יש לחשוב טוב טוב מהם השימושים בסלולר ולעשות חישוב מדויק על השימושים.
  2. להתקשר דרך אפליקציה  – ככל שהטכנולוגיה מתקדמת כך אנחנו מרוויחים יותר, לפחות במקרה של חבילות תקשורת מחו"ל. היום יש אפליקציות רבות המאפשרות שיחות טלפונית דרך האפליקציה עצמה. על מנת שהשירות יעבוד נדרש שכל הצדדים הרוצים לתקשר טלפונית יהיו עם אותה אפליקציה מותקנת במכשיר הסלולר שלהם. השיחות הטלפונית מתבצעות רק דרך האפליקציה ונשענות על חבילת האינטרנט או ה- WIFIאליו המכשיר מחובר. חשוב לזכור כי בהרבה מקרים אופציה זו הכי זולה ולכן הפכה לפופולארית מאד. עם זאת, לא תמיד תמצאו מקום שיש בו WIFI ואיכות השיחה לא תמיד אופטימאלית.

 

לסיכום:
כיום יש תחרות גדולה מאד בתחום התקשורת. הספקים השונים ממש נלחמים על כל לקוח ובהרבה מקרים יעדיפו לשמר את הלקוח אצלם בתמורה להוזלה של חבילה והוספה של מוצרים נלווים, לכן המיקוח על עלות החבילה חשוב ומוצדק.