';

חופשת סקי בארה"ב- כל מה שחשוב לדעת

פורסם ב 28 בדצמבר 2016

כשחושבים ארה"ב חושבים לרוב על פארקי שעשועים ענקיים, פארקי מים, מרחבים בלתי סופיים , הוליווד וכל הגדול והנוצץ שהיבשת הזו מייצגת. אך מסתבר, שבנוסף להכל, לארה"ב יש גם המון מה להציע מעבר לפלסטיק, לשופינג ולבילויים. מסתבר שמדובר בפנינה של ממש בכל מה שקשור לחווית סקי ייחודית.

בתוך שמורות טבע ענקיות, למרגלות הרים בגבהים של 3000 מטר ויותר, מחכים לכם אתרי הסקי של ארה"ב שלא פחות מרשימים וטובים מחבריהם האירופאיים….

חווית גלישה לכל הרמות ובתנאים שונים

בעוד באירופה, מסלולי הגלישה פתוחים בעיקר בחודשי החורף הידועים נובמבר- פברואר לערך, בארצות הברית תוכלו למצוא מסלולים הפתוחים כל השנה וגם כאלו הפתוחים רק במשך החורף. לרוב, באתרים הגבוהים ביותר בארה"ב השלג בכל יום נערם מחדש והודות לגובה הרב  של המסלולים, הוא נשאר יבש וטרי בניגוד לסוג השלג שניתן למצוא במסלולי הגלישה האירופאיים שהוא לרוב רטוב יותר ודביק.

עוד הבדל עיקרי שניתן למצוא בין הסקי בארה"ב לזה של אירופה נוגע לאופי הגלישה. בעוד באירופה הגלישה תעשה רק בשעות היום, ובמסלולים מסומנים, במרבית האתרים בארה"ב ניתן לגלוש גם בשעות הערב ואין חיוב להצמד למסלול מסויים. באתרים המיועדים למתקדמים בגלישה תוכלו לבחור ממש כל מסלול שתחפצו ברחבי ההר ולרדת איתו את המדרון בכל דרך שתראו לנכון. בתחום המשפחתי, תוכלו למצוא גם אתרים מסודרים כמובן עם מדריכי גלישה ומסלולי מסודרים ובכל מקרה, הסיכוי שתתקלו בבורות או אבנים לאורך כל מסלול כזה שתבחרו, כמעט קלוש.

כאמור, חופשת סקי בארה"ב מיועדת לכל הגילאים ויכולה להתאים בהחלט גם למשפחות.

ההגעה לארה"ב- כל מה שחשוב לקחת בחשבון כולל ויזה לארה"ב

אם אכן חשקה נפשכם בחופשה כזו בארה"ב קחו בחשבון כי תצטרכו גם עבור חופשת סקי בת מספר ימים בלבד להוציא ויזת תיירות לארה"ב. עבור מבוגרים מגיל 18-ועד 80 תדרשו להוציא ויזת תייר מסוג B1/B2. כדי להוציא את הויזה תדרשו הן למלא מסמכים בנושא והן להגיע לראיון אישי בשגרירות ארה"ב ולשלם אגרה תמורת הוצאת הויזה. לרוב, הויזה תקפה למשך 10 שנים אלא אם הוחלט בשגרירות אחרת. ההחלטה על מתן הויזה נעשית במקום בשגרירות, בעת הראיון האישי ולאחריו נלקח הדרכון, מעודכן בו רישום הויזה והוא מוחזר לנוסע. להורים הנוסעים עם ילדיהם, יש צורך להוציא ויזה הן עבור תינוקות והן עבור ילדים תחת גיל 14. במקרה הזה, הילדים כמובן אינם נדרשים להגיע לראיון אישי, אך כן יש לשלוח בדואר אישורים ומסמכים מתאימים, כולל אישורים של ההורים על יציאת כלל המשפחה לחופשה המיועדת.

בנוסף, שימו לב שבחודשי החורף מחירי הטיסות מתייקרים וכן מחירי המלונות באזורי אתרי הסקי. נסו לקחת עונות פחות בוערות לסקי ולחפש דירות נופש או מלונות מחוץ לאתר הנופש, כדי להוריד מחירים.

הדרך לויזה לארה"ב עוברת דרך ראיון אישי ומסמכים

כאמור,לא תוכלו להגיע לחופשה המיוחלת בלי הוצאת הויזה לארה"ב בצורה מסודרת. כדי לקבל את הויזה יש לעבור ראיון אישי בשגרירות. מטרתו של ראיון זה בסופו של דבר, היא לוודא כי אין לכם כוונות להגר ללא רישוי לארה"ב או להשאר שם למשך זמן ממושך. השתדלו להביא אתכם אישורי חשבון בנק המתנהלים בארץ, מספר תלושי משכורת ונסח טאבו או הסכם שכירות כדי להוכיח שאתם תושבי קבע בישראל ומתכוונים לשוב לאחר הביקור לארץ. כל עוד תשכנעו את המראיינים שזו אכן כוונתכם ומדובר בנסיעת חופשה להתרעננות בלבד, סביר להניח שתקבלו את הויזה המיועדת.

שימו לב, שאם אתם רוצים לחסוך את ההתרוצצות והטרחה, קיימות כיום חברות שההתמחות שלהן היא בהוצאת ויזות ואפילו הוצאת ויזה לארה"ב תוך יום אחד ותמורת תשלום על השירות יוכלו לסדר עבורכם את כל מה שנדרש להוצאת הויזה המיוחלת.

יעדי חופשה ב:חופשת סקי בארה"ב