';
סקי

חופשות סקי זולות ביעדים נבחרים

פורסם ב 18 באפריל 2019

חופשות סקי – מאורגנות בצורת דילים או כאלה שבונים ומרכיבים באופן עצמאי – כבר אינן יקרות כל כך. באירופה יש לא מעט יעדים שמציעים מגוון אפשרויות סקי במחירים בהחלט סבירים
בשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר ישראלים שנוסעים לחופשות סקי בכל שנה, ואפילו יותר מפעם אחת בשנה.
יש כמה גורמים ש"אחראים" לנושא, החל בטיסות חורף ולואו קוסט זולות וזמינות, וכלה בהתפתחות האדירה של אתרי סקי במזרח אירופה, כמו עיירת באנסקו הפופולארית, בבולגריה.
בנסקו היא עיירת סקי גדולה שנמצאת כשעה וחצי עד שעתיים נסיעה מסופיה (כ- 170 ק"מ). מה שהיה פעם יעד לבולגרים בלבד, עבר פיתוח מואץ והפך ממש בשנים האחרונות ליעד מבוקש לאירופאים רבים, שגם הם – כמו הישראלים – מחפשים יעד זול, נח וכזה שמתאים לכולם, לחופשת סקי שנתית.
באנסקו שוכנת בגובה של 1,000 מטרים בערך, אבל המסלולים שלה נמצאים בגובה רב הרבה יותר: 2,000 מטרים ואף יותר. כיום יש מעלית גדולה ומשוכללת שפועלת מהעיירה אל המסלולים והם נגישים מאוד. יש גם מגוון יחסית יפה של מסלולים, ולמרות שלא מדובר על 600 קילומטרים כמו ב"שלושת העמקים", אלא על 70, תמצאו כאן גם מסלולים למיטיבי גלישה.
מי שמחפש גלישת אקסטרים, יוכל למצוא אותה בפארק הסנובורד של באנסקו, שהוא בהחלט מרשים.

סקי ברומניה

ברומניה יש שני אתרים עיקריים – סינאיה ופויאנה בראשוב.
סינאיה מתאימה לא רק לסקי, אלא גם לבילויים ולטיולים שמסביב לעניין המרכזי: סביב העיירה יש כמה טירות וארמונות יפים (טירת פלש, למשל), המסעדות יחסית טובות ואם אתם בעניין – יש גם קזינו. המסלולים עצמם נמצאים בגובה 2,000 מטר, לערך.

האופציה השנייה – פויאנה בראשוב – מוכרת אולי קצת יותר. העיירה מתאימה מאוד לגולשים מתחילים (שיעורי סקי זולים במיוחד!), יש באתר שתי מעליות מרווחות – פחות תורים – ויש מסלולים לא מסומנים לגלישה חופשית יותר, ביערות שסביב האתר הקטן יחסית.

רוסיה – סוצ'י

רוזה חוטור מוכר יותר בשמה של סוצ'י, העיירה הרוסית שבה התקיימה אולימפיאדת החורף. אחד היתרונות של האתר הזה הוא המחיר, שאולי אינו הנמוך ביותר באירופה, אבל הוא לבטח לא מהיקרים ביותר.
יתרון שני – וחשוב – הוא שהוא מודרני לחלוטין. האתר נבנה עבור האולימפיאדה, מה שמבטיח שהוא מודרני מאוד, ויש בו מתקנים לכל ולכל מטרה.
בתי המלון ממוקמים היטב ליד מקומות בילוי רבים, המחירים בהחלט סבירים (עדיין). האתר כולל יותר מ- 100 קילומטרים של מסלולים, בדרגות קושי שונות, בשלושה מוקדים. הפסגה הגבוהה היא רוזה (2,320 מטרים) והפרש הגבהים הכולל הוא כ-1,760 מטרים.

טיולי יום לסקי – בצ'כיה

מפחדים להתחייב על שבוע סקי שלם? הנה רעיון נחמד, מתאים לכל אחד והרבה פחות מחייב:
אם אתם נוסעים לחופשת חורף בפראג, האריכו אותה ביום או יומיים וצאו ליום סקי באחד מהאתרים שנמצאים שעה נסיעה צפונית לבירה.
ישטד (Jested) הוא אחד מהאתרים האלה, שמציע לא רק סקי, אלא גם תצפית מהממת מהפסגה, שעליה מסעדה שנמצאת במבנה מעין-עתידני.

יעדי חופשה ב:חופשת סקי באירופה