';
איך נפגעו אתרי הסקי מהקורונה?

איך נפגעו אתרי הסקי מהקורונה?

פורסם ב 20 במאי 2020

נגיף הקורונה התפרץ והתפשט בעולם כמו גפרור בשדה קוצים, הופעתו הראשונה בסין החלה בחודש דצמבר 2019 אבל עוד אף אחד לא באמת דמיין מה הולך לקרות בסה"כ תוך חודשיים תמימים, התוצאה הסופית היא שחורף 2020 העולם העביר בהסתגרות בבתים, עסקים שלא חיוניים נסגרו והחיים כמו שהכרנו אותם השתנו מקצה לקצה, איך כל זה השפיע על אתרי הסקי ואיך עוד עומד להשפיע? מיד כל התשובות.

פגיעה ישירה ועתידית

אתרי הסקי בדומה לשאר העסקים שבתחום התיירות היו הנפגעים המידיים מנגיף הקורונה, ברגע שהחלה הבהלה וההסגרים אתרי הסקי נשארו ריקים מאדם ודווקא בשיא העונה שלהם בה הם אמורים להיות בתפוסה מלאה ולמלא את הקופה במזומנים.

בשונה מעסקי תיירות אחרים ברחבי אירופה אשר נהנים גם מתיירים בחודשי הקיץ ענף הסקי מן הסתם צריך להסתפק בכמה חודשים בודדים בכדי להתפרנס ובזמן הקיץ אין הכנסות, בעוד עסקי התיירות אולי עומדים בפני התאוששות זמנית בקיץ 2020 עבור אתרי הסקי העונה הסתיימה.

פגיעה עתידית – אז עד כה דיברנו על מה שהיה בחודשים האחרונים ואיך נגיף הקורונה החריב את עונת הסקי של שנת 2020 כמעט בכל רחבי אירופה, אבל מה לגבי העתיד? האם בחורף 2021 המצב עומד להשתנות וגולשים מכל רחבי העולם יגיעו ויגדשו את אתרי הסקי הפופולאריים?

התשובה לכך איננה ידועה מן הסתם והיא תלוי בהמון משתנים כגון: חיסון / תרופה אם תושג, כמות והיקף התחלואה בחורף הבא ואם בכלל הנגיף ישרוד עד אז, נכון לעכשיו מדובר על חוסר וודאות שאולי אף גרוע עבור עסקי הסקי שעלולים להתכונן לעונה בעקבות חוסר הוודאות ואז לגלות שכל ההכנות והכספים שהם שפכו היו לחינם שוב.

יעדי חופשה ב:חופשת סקי באירופה